شركت گوگل

Larry-Page-and-Sergey-Brin

.

شركت گوگل ( بنيان گذراران : لری پیج و سرگئی برین)

.

گوگل یک شرکت سهامی عام است که در زمینهٔ جستجوی اینترنتی، تبلیغات سرمایه‌ گذاری می‌ کند. این شرکت توسط لری پیج و سرگئی برین تأسیس شد که هر دوی آن‌ها در دانشگاه استنفورد به عنوان دانشجوی دکترا حضور داشتند و با نام «مردان گوگل» شناخته می‌شدند.

goio

گوگل در ابتدا به عنوان  یک شرکت خصوصی در ۴ سپتامبر ۱۹۹۸ ثبت شد. هدف گوگل از آغاز «سازماندهی کردن اطلاعات دنیا و دسترس ‌پذیر کردن آن‌ها برای عموم» بود و و شعار غیررسمی شرکت «شرور نباشید» بود

گوگل بر گرفته شده از واژهٔ گوگول  که به معنی «یک عدد یک و صد صفر جلوی آن» است که نوعی شعار و در واقع مقصود موضوع است . بدین معنی  که گوگل قصد دارد تا سرویس‌ها، اهداف و اطلاع‌ رسانی و اطلاعات خود را تا آن مقدار در وب در جهان گسترش دهد.

گوگل به طور تخمینی دارای بیش از یک میلیون سرور در سراسر جهان است، و روزانه بر روی بیش از یک میلیارد درخواست جستجو، و حدود ۲۴ پتابایت داده تولید شده توسط کاربران پردازش انجام می‌ دهد.

نتیجه رشد سریع گوگل از بدو ثبت شدن شرکت، زنجیره‌ای  از محصولات، خرید  و شراکت با شرکت‌های دیگر بود. این شرکت محصولات اینترنتی سودمندی مانند سرویس ایمیل جی‌ میل و شبکه‌های اجتماعی گوگل + را به کاربران خود پیشنهاد می‌ دهد.

محصولات گوگل به ابزارهای رومیزی نیز توسعه پیدا کرد، با برنامه‌هایی مانند مرورگر وب گوگل کروم، سازماندهی و ویرایشگر تصاویر پیکاسا و پیام ‌رسان فوری گوگل تاک. گوگل سازنده پرکاربرترین سیستم‌عامل موبایل جهان، اندروید و سیستم‌ عامل گوگل کروم نیز هست.

.

 go2