شركت ياهو

jtr

.

شركت ياهو( بنيانگذارن : جری یانگ، دیوید فیلو)

.

یاهو یک شرکت آمریکایی است که  در زمینهٔ اینترنت و نرم ‌افزار فعالیت دارد و دفتر آن در سانی ‌ویل در کالیفرنیا است مدیر اجرایی ان در حال حاضر جری یانگ است. یاهو  اکنون 14300 کارمند دارد.وداراي امكانات زيادي مانند : موتور جستجوی یاهو، ایمیل یاهو، یاهو مسنجر، اخبار یاهو، گروه یاهو، تبلیغات، نقشه‌های آنلاین، اشتراک  گذاری  ویدئو و عکس، ورزش‌های فانتزی و شبکه‌های اجتماعی را در اختیار کاربران اینترنت گذاشته است.

526075_zGy7rdAU

.

شكل گرفتن ياهو

.

در ژانویه سال 1994 جری یانگ و دیوید فیلو پس از فارغ ‌التحصیل  از دانشگاه يك وب سايت به نام راهنمای جری و دیوید برای شبکهٔ جهانی وب ايجاد كردند و راهنمای جری و دیوید اين قابليت را داشت كه سايت هاي اينترنتي رو جستجو كند و به مرور زمان اين جستجو گر به يكي از بهترين جستجو گرهاي جهان تبديل شد . سرانجام در آوریل ۱۹۹۴، «راهنمای جری و دیوید برای شبکهٔ جهانی وب» به یاهو تغییر نام یافت.

به گفتهٔ منابع خبری، در ماه حدود ۷۰۰ میلیون نفر از وب سایت یاهو بازدید می‌کنند.كلمه ياهو مخفف كلمه Yet Another Hierarchical Officious Oracle است.

.

محبوبیت

.

یاهو در سراسر دهه ۱۹۹۰ به سرعت بزرگ شد. یاهو به محبوب‌ترین جستجوگر اینترنت تبدیل شد و رشد فوق‌العاده‌ای داشت. قیمت سهام یاهو سر به آسمان کشید به طوری که در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۰، قیمت هر سهم یاهو به ۱۱۸٫۷۵ دلار رسید. در طول این سال‌ها، رقیب دیرینهٔ یاهو، گوگل بوده است و هنوز هم از یاهو پیش است. یاهو در سال ۲۰۰۷، برای رقابت با جیمیل، ایمیل خود را نونما کرد. در سال ۲۰۰۸، یاهو چند تن از بزرگانش را اخراج کرد.

LAS VEGAS, NV - JANUARY 07: Yahoo! President and CEO Marissa Mayer delivers a keynote address at the 2014 International CES at The Las Vegas Hotel & Casino on January 7, 2014 in Las Vegas, Nevada. CES, the world's largest annual consumer technology trade show, runs through January 10 and is expected to feature 3,200 exhibitors showing off their latest products and services to about 150,000 attendees. (Photo by Ethan Miller/Getty Images)

.

پیشنهادهای خرید یاهو

.

در فوریه ۲۰۰۸، مایکروسافت به یاهو پیشنهاد داد که می‌خواهد یاهو را با قیمت ۴۴٫۶ میلیارد دلار بخرد. یاهو به طور رسمی این پیشنهاد را رد کرد و گفت که یاهو حاصل سال‌ها تلاش مدیران و سهامداران بوده است. در ژانویه ۲۰۰۹ جری یانگ، کارول بارتز را مدیرعامل و رئیس هیئت مدیرهٔ کرد. در سپتامبر ۲۰۱۱، تیم مورس جایگزین کارول بارتز شد و به طور موقت مدیرعامل یاهو شد.

.

جستجوگر

.

جستجوگر یاهو دومین جستجوگر برتر اینترنت پس از جستجوگر گوگل است که ۶٫۴۲٪ از کاربران اینترنت با این جستجوگر در اینترنت جستجو می‌کنند و ۸۵٫۳۵٪ کاربران اینترنت با جستجوگر گوگل، در فضای اینترنت جستجو می‌کنند. جستجوگر یاهو در واقع رابط بین کاربر اینترنت و وبلاگها و دیگر قسمت‌های اینترنت است. جستجوگر یاهو سال‌های زیادی برترین جستجوگر اینترنت بود که با آمدن گوگل، این عنوان را به گوگل تقدیم کرد

در تاریخ ۲۹ ژوئیه ۲۰۰۹، مایکروسافت و یاهو یک قرارداد امضاء کردند که جستجوگر مایکروسافت (بینگ)، قدرت جستجوگر یاهو را داشته باشد.