ساخت سایت ارزان

امروزه راه اندازی یک سایت یا فروشگاه اینترنتی خیلی آسان تر از گذشته شده است ، در گذشته راه اندازی یک سایت مشکل و پیچیده و با هزینه های بالایی بوده.

برای راه اندازی یک سایت شما باید یک دامنه که همان آدرس سایت است (مانند: tahansoft.ir) ویک هاست که همان فضای سایت است (مانند: هارد کامپیوتر) را خریداری کنید.

پیدا کردن یک سایت ارائه دهنده ی هاست و دامنه کار راحتی است ولی قیمت گذاری  ارایه دهنده ها  نسبت به یکدیگرمتفاوت است و از آن مهم تر پشتیبانی ارائه دهنده هاست ، که امری ضروری است تا در صورت بروز مشکل ، شما  را راهنمایی کنند.

در اینجا ما یک سایت ارئه دهنده ی هاست و دامنه رو که قیمت های مناسبی رو داره و از پشتیبانی خوبی برخوردار است را معرفی می کنیم.(این سایت ارئه دهنده ، پیشنهاد ما به شماست و شما می توانید از سایت های ارائه دهنده ی دیگر استفاده کنید اما علت معرفی این سایت بیشتر پشتیبانی 24 ساعته آن است که در بین سایت های ارئه دهنده  کم تر دیده می شود)

براي راه اندازي سایت همان طور که گفتیم به يک فضا ( هاست ) و همچنين يک دامنه نیاز داريد ، ابتدا برای شروع اینجا کلیک کنید.صفحه ای مانند تصویر زیردیده می شود :

11

براي خريد هاست مانند تصویر بالا از منوي بالاي سايت خدمات > ميزباني وب > هاست سي پنل آلمان را انتخاب نماييد.

در ليست پلن هاي موجود در هاست آلمان ، پلن مورد نظر را مطابق تصوير زير انتخاب و سپس بر روي آيکن سبد خريد کليک نماييد:

22

در مرحله دوم مانند تصویر زیر باید يکي از سه گزينه ي موجود را انتخاب نماييد، در صورتي که از قبل دامنه نداريد و قصد ثبت دامنه داريد ميتوانيد گزينه اول جهت ثبت دامنه توسط ميهن وب هاست را انتخاب نماييد . خب چون شما هنوز دامنه ندارید و میخواهید سایت بسازید گزینه ی اول رو انتخاب می کنید و نام دامنه مورد نظر را در کادر مشخص شده وارد می کنید (نام دامنه ی دلخواه خودتان) ، در صورت آزاد بودن دامنه (یعنی کسی قبلا از آن آدرس استفاده نکرده باشد) مي توانيد آن را ثبت نماييد.

33

در مرحله سوم مانند تصویر زیر سه  گزینه وجود دارد که ما در این مرحله گزینه ی دوم یعنی نصب وردپرس (5000) را انتخاب می کنیم.

نکته : وردپرس یک سیستم مدیریت محتوایی است و کار کردن با آن خیلی راحت می باشد و شما می توانید متن ها و عکس ها و فیلم ها و هر چیز دیگر را به آسانی و بدون برنامه نویسی به وب سایت خود وارد و یا آن ها را حذف  کنید.

در صورت تمايل مي توانيد گزینه ی نصب وردپرس به همراه قالب را هم انتخاب کنیم که در این صورت  هزینه ی قالب را هم باید پرداخت کنید و برای دیدن قالب ها با قیمت های مختلف می توانید روی گزینه ی مشاهده ی قالب ها کلیک کنید واگر می خواهید فعلا هزینه ی زیادی نکنید گزینه ی دوم یعنی نصب وردپرس (5000) را انتخاب کنید چون که خود وردپرس هم قالب رایگان دارد که می توانید استفاده کنید و بعد از آن روي گزینه ی ادامه سفارش کليک کنيد.

44

در مرحله بعدي در صورتيکه قصد ثبت دامنه ir را داريد (چون ارزان تر است فعلا ir را خریداری می کنید و بعد پسوند های دیگر را هم اگر خواستید بعدا خریداری می کنید) ، مي بايست شناسه NIC خود را که از سايت NIC.ir دريافت کرده ايد را مطابق تصوير زير در کادر شماره 1 وارد کنيد ، آموزش نحوه ايجاد شناسه جديد در ايرنيک را مي توانيد از اين لينک مطالعه نماييد.

55

در مرحله چهارم در صورتيکه کد تخفيفي داريد (اگر قبلا خریداری کرده باشید این کد به شما داده شده است) مي توانيد در کادر مشخص شده وارد نماييد تا بر روي فاکتور شما اعمال گردد. و چون ما قبلا از این سایت خرید نکردیم این کادر را خالی می گذاریم و گزینه ی تکمیل سفارش را کلیک می کنید.

اگر قالب خریداری نکرده باشیم کل هزینه برابر با 30 هزارتومان نمایش داده می شود و اگر قالب خریداری کرده باشیم هزینه ی قالب هم اضافه می شود مانند تصویر زیر که قالب با قیمت 45 هزار تومان اضافه شده :

66

در مرحله آخر مانند تصویر زیر: مشخصات خود را در فيلدهاي مشخص شده وارد نماييد و قوانين را نيز تاييد کنيد ، در نهايت جهت ثبت سفارش بروي تکميل سفارش کليک نماييد ، در صورتي که تمامي فيلدها به درستي تکميل شده باشد به درگاه بانک متصل مي شويد، پس از پرداخت ، سرويس شما فعال خواهد شد و اطلاعات ورود به هاست به ايميل شما ارسال خواهد شد.

77

4 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.